Ayak Detoksu

Ayak Detoksu

AYAK DETOKSU NEDİR FAYDALARI VE ZARARLARI NELERDİR NEREDE VE NASIL YAPILIR ?

Detoks kelimesini genellikle diyetlerde ve zayıflama programlarında duymuşsunuzdur. Detoks ölü hücreleri vücuttan atmak diye tabir edilir. Bilimsel açıklaması ise şöyledir; Detoks, organizmamız tarafından üretilen ve dışarıdan aldığımız toksinlerin belirli adale/bölge/organlarda birikerek daha sonra kalıcı bir hastalığa yol açmadan vücudumuzdan atılması, böylece sebep oldukları veya ileride olabilecekleri sorunların önüne geçilmesi uygulamalarına verilen genel addır.

Ayak detoksu, detoksun bir çeşididir aslında. Yine vücutta biriken atık ürün dediğimiz ölü hücrelerin vücuttan atılmasıdır. Çoğumuzun duyduğu bir söz vardır. Toprakta yalın ayak yürüdüğümüzde vücudumuzda biriken negatif enerjiyi atacağımız söylenir. İşte ayak detoksunu bu şekilde düşünün. Birde ayağımızın altında vücudumuzun haritasının bulunduğunu ve her bir organımızı simgeleyen ve organla direk bağlantılı olduğu söylenen akupunktur noktaları olduğunu düşünürsek vücudu temizlemek için ayak detoksunun ne denli önemli olduğunu anlarız aslında.

Uzmanlara göre ayak altında bulunan ve her biri vücudumuzdaki organlarla bağlantılı refleks noktaları toksinlerin vücudumuzdan doğal yöntemlerle atılması için uygundur. Merkezimizde uygulanan ayak detoksu yöntemi ile sizde toksinlerinizden hızlı bir şekilde arınabilir ve ileri de değişik sorunlar şeklinde baş gösterebilecek bir çok hastalığa karşı önlem alabilirsiniz.

Beslenmede yapılan yanlışlar ve stresten dolayı vücudumuzda aşırı miktarlarda diasetik, laktik, pirüvik, ürik, karbonik, asetik, bütirik ve hepatik asitler gibi atık ürünleri biriktirme ve depolamaya eğilimliyizdir. Yaşlanırken, hastalıktan kaçınmak ve zindeliğin korunması, vücudun her tarafında alkalik bir ortamın muhafaza edilmesini gerektirir ki bu da her gün kumsalda yürümediğiniz sürece günümüzün yüksek teknolojili, aşırı stresli, toksik toplumumuz içinde başarılması neredeyse imkânsız bir şeydir.

İyon Temizliği, tamamıyla kumsal boyunca yürürken oluşan ortamın tam olarak aynısını oluşturur, ama daha kuvvetli bir şekilde, çünkü ayaklarınız suyun içinde üretilen iyonlarla direkt temastadır. Cihazın üretmiş olduğu negatif iyonlar ayakaltı salgı bezlerinden içeri nüfuz ederek vücudunuzda ve organlarda biriken toksinlerin suya çekilmesini sağlar.

 • Baş ağrısı, yorgunluk şikayeti olanlar.
 • Kabızlık problemi ve Sindirim bozuklukları çekenler.
 • Kaygı, sıkıntı, stress problemi olanlar.
 • Akne (Sivilce) problemi olanlar.
 • Eklem ağrıları çekenler.
 • Bel sertliği ve sırt ağrıları çekenler.
 • Alkol, sigara, kafein vb. maddeleri tüketenler.
 • Sağlıksız ortamlarda çalışanlar
 • Ağır metallere mağruz kalanlar.
 • Hormonlu ve katkılı gıdaları tüketenler.
 • Kimyasal yada kozmetik maddeler kullananlar.